SVETAINĖS MEDIS

Naujas sveikatos kabinetas

2023-01-12
Mokykloje įrengtas ilgai lauktas sveikatos kabinetas. Šiame kabinete dirbs ir bendradarbiaus mokyklos psichologė Sandra Dulinskienė ir visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Levuškinienė . Sveikata apibrėžiama kaip asmens ir visuomenės fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė .Taigi, šių dviejų specialisčių veikla yra tarpusavy susijusi – gerinti mokyklos bendruomenės mikroklimatą, saugoti ir stiprinti bendruomenės narių sveikatą.
Sausio 12 dieną, atidarant kabinetą, dalyvavo mokyklos administracija ir kiti darbuotojai bei Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai. Visi džiaugėsi šviesiu kabinetu ir jame teikiamomis kokybiškesnėmis specialisčių paslaugomis. Sausio 13 d. visuomenės sveikatos specialistė pakvietė mokyklos darbuotojus ir mokinius išbandyti kabineto teikiamas galimybes – atlikti segmentinę kūno analizę, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, pažaisti „Emocijų bokštą“ ir kitas sveikatos ugdymui naudojamas priemones.

Pamoka apie sveiką maistą

2022m. 12 mėn.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė Kristina Kučinskaitė 3a ir 3b klasėse pravedė įdomias ir labai naudingas pamokas apie sveiką maistą ir maisto švaistymą. Daug naujų dalykų mus privertė susimąstyti, padiskutuoti.

Eglutės įžiebimas

2022-12-05
Pirmadienis - eglutės įžiebimo diena. Mokyklos eglutė papuošta mokinių kurtais žaisliukais suspindo ryškia šviesa Kiekviena klasė puošė ir savo erdvę,uždegė eglutę kartu prisimindami ne pompastiką, kurios pilnas pasaulis,o tradicijas Laukime šv.Kalėdų kartu

Sveikatingumo renginys

2022-11-25
1c ir 2a klasės mokiniai lapkričio 25 d. lankėsi Marijampolės sporto centre ir dalyvavo sveikatingumo renginyje " Sveikas stuburas ir taisyklinga laikysena fizinių pratimų dėka". Jie atliko ne tik korekcines sveikatinimo mankštas su centro kineziterapeute Viktorija Žukauskaite, bet ir sužinojo vertingos informacijos apie taisyklingą laikyseną. 

Civilinės saugos funkcinės pratybos

2022-10-27
Spalio 27 dieną mokykloje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos, kurių tikslas – praktiškai patikrinti mokinių ir mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą įvykus ekstremaliam įvykiui. Apie evakuaciją iš pastato, įjungusi skambutį (vienas ilgas ir trys trumpi) paskelbė budėtoja. Darbuotojai ir mokiniai sėkmingai atsarginiais išėjimais per 5 minutes evakavosi iš pastato ir susirinko ekstremalių situacijų valdymo plane numatytoje vietoje – mokyklos stadione. Džiaugiamės greita mokinių ir mokyklos darbuotojų orientacija bei gebėjimu suvaldyti situaciją. Tokios pratybos padeda praktiškai orientuotis, kaip elgtis ištikus nelaimei.

"STEAM" centras

2022-10-18
Ketvirtokai, atvykę į "STEAM" centrą, Marijampolės kolegijoje, pateko į inovatyvaus ugdymo erdvę, kur turėjo galimybę prisiliesti prie naujausių technologijų. Savo praktinius gebėjimus išbandė  gamtamokslinėje  laboratorijoje. Čia iš natrio alginato ir kalcio chlorido kūrė „ikriukus“, iš kurių sudėliojo mozaikas. Kūrybiškumo ir medijų laboratorijoje sukūrė skaitmeninius stilizuotus piešinius. Buvo smagi, įdomi, nauja patirtis.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

2022-10-17
Spalio 17 dieną 1c pabuvojo Marijampolės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Čia išklausė darbuotojų pasakojimą apie neklaužadą meškiuką, kuris žaidė su degtukais. Kartu aptarė jo klaidas, nusprendė elgtis protingiau. Vėliau apžiūrėjo ugniagesių techniką, net ir patys apsirengė jų darbinę aprangą. Pasirodo, kad ji, kaip ir ugniagesių darbas, labai sunki 🙂